вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 161
home Вести

Зеленило нема да остават: Се сечат дрвја меѓу Центар и Карпош (ФОТО)

Зеленило нема да остават: Се сечат дрвја меѓу Центар и Карпош (ФОТО)

Градските власти на СДСМ ветуваа зеленило и дека дрвја нема да се сечат. Но, тоа е само уште една од лагите на оваа партија.

Дрвја се сечат секојдневно. Денес се уништува зеленилото кај ученичкиот дом „Здравко Цветковски“, кој се наоѓа меѓу општините Центар и Карпош.

 

Најнови вести

Коронавирус