понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 96
home Вести

Зеколи: Османи и Димитров лажеа во 2018 година, лажат денес а ќе лажат и утре, затоа оставка

Зеколи: Османи и Димитров лажеа во 2018 година, лажат денес а ќе лажат и утре, затоа оставка

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на Твитер објаснува зошто вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров треба да си дадат оставка.

„Османи, Димитров не се виновни за недобивање датум. Тоа не е причина за барање оставка. Капиталната причина за нивна оставка/отказ е дрското лажење за добиен датум во 2018 година. Сè што велат денеска не вреди ‘пишлив боб’. Лажеа тогаш, лажат денес. Ќе лажат и утре. Оставка“, твитна Зеколи.

Коронавирус