петок, 29. септември 2023. Вести денес: 80
home Вести

Зеколи: Не е Франција огранок на ДУИ во Чаир

Зеколи: Не е Франција огранок на ДУИ во Чаир

Аналитичарот Арсим Зеколи во својот последен твит посочува дека Франција многу добро била запознаена со актуелните случувања во земјата и дека владата на Зоран Заев си играла со „оган“

Се игравте со огин, драга Владо. И се изгоревте. Знаете вие многу добро со кој огин. И употребен пир. За останатите, мислите што сакате. Но бидете убедени дека не ги знаете сите пикантерии поврзани со ставот на Париз кон нас. Не е Франција огранок на ДУИ во Чаир.