понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 257
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Зеколи до СДСМ за Заев: Откачете го будалата пред да ве повлече во бунар

Зеколи до СДСМ за Заев: Откачете го будалата пред да ве повлече во бунар

Директен апел  на екс дипломатот и политички аналитичар Арсим Зеколи до партијата на власт.

“Ферски е да се каже навреме, за после да не биде ‘глумиме лудило’:

СДСМ, со овој на чело изборот не ви е меѓу победа или пораз, туку меѓу чесна опозиција или ѓубриште на историја.

Откачетете ја будалата пред да ве повлече во бунар”, пишува Зеколи по неколкуте гафови на Заев кој вчера рече дека Гоце Делчев се борел против слобода.

Парламентарни избори 2020