недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Зеколи: До петок и Дедо Мраз ќе го испоганат, па ќе бараат адреса на Амбасада на Лапланд во Софија

Зеколи: До петок и Дедо Мраз ќе го испоганат, па ќе бараат адреса на Амбасада на Лапланд во Софија

Аналитичарот и коментатор Арсим Зеколи, по актуелните политички случувања на власта, се огласи на Фејсбук.

-Извини Италија.
Извини Шутка.
Извини Малта.

Извини Еквадор, Колумбија, Бразил, Малдиви, Кирибати.
Индонезија, Сао Томе и Гаврило Принципе, Габон, Уганда,
Кенија, Сомалија, Папуа Нова Гинеја, Австралија, Нов Зеланд, Соломoнски острва, Самоа, Вануату, Микронезиа, Фиџи, Тонга, Ангола, Руанда, Бурунди, Танзанија, Мозамбик, Малави, Јужна Африка, Замбија, Боцвана, Лесото, Свазиленд, Намибија, Зимбабве, Мадагаскар, Коморо, Сејшели, Маурициус, Перу, Боливија, Чиле, Уругвај, Парагвај, Аргентина.

Извини Русија, Германија, Франција, Албанија, Србија, Косово, САД.

До петок и Дедо Мраз ќе го испоганат.
Па ќе бараат адреса на Амбасада на Лапланд во Софија.

Zoran Zaev “the Prochka in July” Summer Tour 2019, пишува Зеколи на Фејсбук.

Коронавирус