вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 161
home Вести

Зекири од СДСМ: Убијците од Смилковско се невини, Монструм е монтиран случај

Зекири од СДСМ: Убијците од Смилковско се невини, Монструм е монтиран случај

Во вечерашната емисија „Само вистина“, потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири зборуваше за убиството од Смилковско Езеро, односно за случајот „Монструм“ каде пет невини деца беа убиени. Случајот „Монструм“ за Зекири е монтиран, а осомничените убијци за него се невини.

-Случајот „Монструм“ е измонтиран, се апсеа невини луѓе и затоа процесот се врати назад и затоа луѓето сега чекаат правда, и процесот е почнат од почеток, рече Зекири во своето гостување.

Најнови вести

Коронавирус