понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 54
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство се хоспитализирани, но имаат благи симптоми, само повишена температура.

Министерот Филипче на денешната прес-конфренција рече дека нема информација дали некој од останатите носители на јавни функции кои се заразени е во болница. Се уште се прават тестови на сите кои биле во контакт со него.

Парламентарни избори 2020