петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Зекири, Лукаревска и Кадрија поднесоа оставки

Зекири, Лукаревска и Кадрија поднесоа оставки

Пратениците Мухамед Зекири и Сања Лукаревска од редовите на СДСМ и Бајрам Кадрија од ДУИ поднесоа оставки во Собранието, дознава Телевизија 24. Тројцата ќе бидат именувани на директорски позиции.

Зекири преминува во Фондот за здравство, Лукаревска во УЈП, додека, пак, Кадрија во АЕК.

На денешната собраниска седница, освен нивните оставки ќе биде констатирана и оставката на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, по што ќе се случи верификација на новите мандати на пратениците коишто се следни на листите.

Коронавирус