вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 56
home Вести

Зекири ќе го менува Талат: Размислувам да поднесам барање за смена на Џафери

Зекири ќе го менува Талат: Размислувам да поднесам барање за смена на Џафери

Во вечерашната дебата на Вести24, пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, изјави дека Талат Џафери треба побрзо да се освести што прави како претседател на Собранието.

Мухемед Зекири изјави дека размислува да поднесе барање за смена на Талат Џафери од местото Претседател на Собранието.

Коронавирус