сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 57
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ, порача на својот Фејсбук профил Мухамед Зекири, споделувајжи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници.

„Без разлика на сè, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша пратеникот од редовите на владејачката СДСМ.