вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 81
home Вести

Здружението на лозари повика на поддршка за простестот на тутунарите, утре пред Влада во 12 часот

Здружението на лозари повика на поддршка за простестот на тутунарите, утре пред Влада во 12 часот

Здружението на лозари од Тиквешијата со изјава повика за поддршка на протестот на тутунарите.

Утре и тие ќе излезат пред Влада на протест со почеток од 12 часот.

И тие се на мака по неисполнетите ветувања од страна на Владата.

Слушнете ја нивната изјава

Qatar 2022