среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 88
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

„Здравство.мк“: Еве ја платата од 100.000 денари за докторите специјалисти

„Здравство.мк“: Еве ја платата од 100.000 денари за докторите специјалисти

Уште едно ветување на Филипче и Заев пуштено по вода, пишува порталот „Здравство.мк“

Ваквите ветувања и нивната реализација се тие „мали“ нешта што ги вадат работите од колосек ги револтираат докторите го уништуваат здравството.

Ако министерот не може да распознае јавноста посочува по социјалните мрежи, поради ваквото лажење и манипулација на јавноста, пациентите и докторите, ги губиме здравствените работници и бегаат од државата, стои во текстот на порталот.