сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Здравствен дом Скопје: Вакцинацијата на децата се одвива во сите поликлиники од 12 до 18 часот

Здравствен дом Скопје: Вакцинацијата на децата се одвива во сите поликлиники од 12 до 18 часот

Поради актуелната состојба со коронавирусот, вакциналните пунктови во сите наши поликлиники работат од 12 до 18 часот, објави на својот ФБ профил Здравствен дом Скопје.

Посочуваат дека вакцинацијата на децата се одвива непречено според календарот за имунизација.

Коронавирус