сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 27
home Вести

„Зборот не им трае подолго од еден ден“ – Филипче еднаш вели едно, следниот ден друго!“

„Зборот не им трае подолго од еден ден“ – Филипче еднаш вели едно, следниот ден друго!“

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии има. Ама ќе има ОДГОВОРНОСТ!, коментира на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во однос на изјавите на министерот за здравство Венко Филипче кој што своите ставови и изјави ги менувапреку ноќ.

Коронавирус