сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 88
home Вести

Евроамбасадорот Жбогар со осуда за нападот: Најитно да бидат пронајдени сторителите и да бидат изнесени пред лицето на правдата

Евроамбасадорот Жбогар со осуда за нападот: Најитно да бидат пронајдени сторителите и да бидат изнесени пред лицето на правдата

Евроамбасадорот Самуел Жбогар го осуди го осуди настанот со експлозијата во фамилијарната пекара на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Жбогар порачува дека е потребно најитно да бидат пронајдени сторителите и да бидат изнесени пред лицето на правдата.

 

Коронавирус