петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Заврши распустот: Учениците од денес повторно на настава

Заврши распустот: Учениците од денес повторно на настава

По тринеделен зимски распуст, учениците денес се враќаат во училишните клупи за второто полугодие од учебната 2019/2020 година.

Наставата ќе продолжат да ја следат 270.000 средношколци и основци, меѓу кои околу 20.000 првачиња.

Коронавирус