среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 156
home Вести

Завршена обдукцијата во судска медицина– телата се предадени на семејствата

Завршена обдукцијата во судска медицина– телата се предадени на семејствата

Обдукцијата на загинатите патници е веќе завршена, а телата на починатите се предадени на семејствата.

Екипите од судска медицина и доцна синоќа и денеска работеа на утврдување на причините за смртта на 14-те патници кои трагично загинаа на автопатот Скопје–Тетово.

Резултатите се предадени на јавен обвинител, а деталите за смртта се уште не се познати.

Најнови вести

Локални избори 2021