сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Завршен настан за одбележување на Светскиот ден против дијабетесот

Завршен настан за одбележување на Светскиот ден против дијабетесот

Завршен централен настан за одбележување на 14 ноември, Светски ден против дијабетес ќе се одржи денеска во деканатот на Медицинскиот факултет во Скопје, во организација на Сојузот на здруженија на дијабетичари, а потпомогнат од Министерството за здравство, здруженија, институции и компании.

Најавени се обраќања на министерот за здравство Венко Филипче, директорот на Универзитетската клиника за ендокринологија, Саша Јовановска Мишевска, претседателот на Сојузот на здруженија на дијабетичари, Бојан Киров, директори на институции…

Коронавирус