сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 47
home Вести

Затворени седум локали во Скопје што не ја почитуваа мерката на Владата

Затворени седум локали во Скопје што не ја почитуваа мерката на Владата

Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат денеска попладне (15.03.2020) презеде мерки за затворање локали во северниот дел од Скопје што не ја почитуваат одлуката на Владата.

Затворени се вкупно седум локали. Локалите ќе бидат затворени до завршување на мерката која е донесена од страна на Владата на РМ.

Коронавирус