четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 189
home Вести

Затворен „KFC” во Скопје Сити Мол, позната е причината

Затворен „KFC” во Скопје Сити Мол, позната е причината

Популарниот американски ресторан за брза храна „KFC“ од утрово не работи, пренесе Лидер.

Ресторанот беше отворен од неодамна во Македонија, со локација во Скопје Сити Мол.

Коронавирус