сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 106
home Вести

Затуроска: Ништо во државата не е нормално откако СДСМ е на власт

Затуроска: Ништо во државата не е нормално откако СДСМ е на власт

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Лилјана Затуроска. Таа кажа дека ништо во државата не е нормално од како СДСМ е на чело на владата.

Имено Затуроска истакна дека македонската јавност е згрозена од многубројните скандали што ги предизвика СДСМ.

-Зошто сите патишта од сите скандалозни ситуации во државата токму  водат до СДСМ. Од разбирлива причина што диригентот креаторот или мозокот на сите овие операции односно скандали освен тоа и вашиот ген сек го  во една изјава тоа го потврди водат кон вас почитуван претседател на влада, кажа Затуроска.

Таа истакна  дека  владата треба да  даде одговор за сите скандали на изманипулирана   македонска јавност но и на  меѓународната јавност за   криминалот и корупцијата  кои  се случија изминатиот период.

Коронавирус