недела, 25. јули 2021. Вести денес: 36
home Вести

Затуроска: Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен!

Затуроска: Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен!

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните достапни резултати, кои беа објавени на сајтот на ДИК (доцна синоќа и рано утринава), не одговараат со реалната ситуација на терен!

-На народот му е доста од холивудски филмови и сценарија, бараме вистината да излезе на виделина!
Волјата на народот во Македонија, како и во секоја друга демократска држава, треба да биде испочитувана, а не злоупотребена!
Максимална поддршка за Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Hristijan Mickoski, до крај да ја истурка оваа борба бидејќи вистината е на негова страна!
ВМРО-ДПМНЕ е победник на овие избори, народот одбра обнова и заштита на Македонија! ??, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните достапни резултати, кои беа објавени на сајтот на ДИК…

Posted by Лилјана Затуроска – Генерален Секретар на Унија на Жени на ВМРО – ДПМНЕ on Thursday, July 16, 2020

Коронавирус