петок, 29. јули 2022. Вести денес: 144
home Вести

Засилени контроли во Гевгелија, казна за 121 возач

Засилени контроли во Гевгелија, казна за 121 возач

Министерството за внатрешни работи вчера (08.11.2020) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Гевгелија.

-Притоа, изречени се вкупно 121 санкции, меѓу кои 30 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 20 за возење без возачка дозвола,13 санкционирани мотоциклисти, осум за неносење маска… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информира МВР.

Коронавирус