сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 85
home Вести

Започна протестот против промена на името: Граѓаните масовно се упатуваат кон Собранието (ФОТО)

Започна протестот против промена на името: Граѓаните масовно се упатуваат кон Собранието (ФОТО)

Се повеќе граѓани се упатуваат кон Собранието на Република Македонија за да го изразат своето незадоволство од Договорот со Грција за промена на името во Република Северна Македонија.

Во моментов насобраните граѓани пеат македонски песни, а палат и бакли, погледнете.

Инаку пред Собранието има е зголемото пристуство на полиција.