понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 136
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

Започна протестот против неправдите: Граѓаните едногласно и порачаа на власта- „со мафијата на Заев нема правда нема мир“

Започна протестот против неправдите: Граѓаните едногласно и порачаа на власта- „со мафијата на Заев нема правда нема мир“

Илјадници граѓани вечерва излегоа на масовниот протест против неправдата, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев.

Протестот започна попладнево во 18.30 часот, а насобраната толпа од пред Министерството за правда започна да се движи до Основниот суд 1 каде се очекува говор да одржи лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Граѓаните денеска преку паролите „Народ во затвор мафијата во фотелји“, „Вработените на улица децата на власта на функција“, „монструмите на слобода уставобранителите во затвор“ и многу други му порачаа дека Заев и оваа ненародна власт ги чека оставка и ништо друго.

Протестот во живо можете да го следите во продолжение:

Коронавирус