четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 31
home Вести

Запалени нови контејнери во Општина Ѓорче Петров (ФОТО)

Запалени нови контејнери во Општина Ѓорче Петров (ФОТО)

На Фејсбук страницата „Против загадување и труење на народот“ беше објавена фотографија од голем чад кој се појавува како последица на запалени нови контејнери во скопската општина Ѓорче Петров.

Контејнерите веројатно биле запалени во текот на ноќта, а корисниците на социјалните мрежи ја повикуваат полицијата да реагира во врска со овој случај, бидејќи сметаат дека на овој начин загаденоста на воздухот ќе биде уште поголема.

 

 

Коронавирус