понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

„Замина една од најголемите легенди, замина пријател и голем Македонец“

„Замина една од најголемите легенди, замина пријател и голем Македонец“

Актерот и поранешен директор на Драмски театар, Роберт Вељановски, се прости од својот долгогодишен колега Ванчо Петрушевски.

-Замина една од најголемите легенди на Драмски! Пријател, колега, брат! МАКЕДОНЕЦ!!! Почивај во мир и Бог да те прости! Се гледаме, онаму, напиша тој.