понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 137
home Вести

Заменик – командантот на американските сили во Европа во посета на Македонија

Заменик – командантот на американските сили во Европа во посета на Македонија

Заменик – командантот на американските сили во Европа, генерал-мајор Џозеф Џерард денеска ќе престојува во еднодневна посета на Македонија.

Американскиот генерал Џерард во Министерството за одбрана ќе има средба со министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

По средбата е предвидена заедничка прес-конференција на генералот Џерард и министерката Шекеринска.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија