четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 162
home Вести

Заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи почина од коронавирус

Заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи почина од коронавирус

Од компликции на ковид-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи, потврдија од Град Скопје за САКАМДАКАЖАМ.МК.

Малиќи беше сопственик на фирмата „Гемак трејд“ и советник во Советот на Град Скопје од редовите на ДУИ, а градоначалникот Петре Шилегов по доаѓањето на фунцијата го именуваше за заменик-градоначалник на Скопје.

Тој во ноември 2018 беше назначен од Владата за почесен конзул на Мексико во земјава.

Коронавирус