четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

Законот за државјанство пред Комисијата за одбрана и безбедност

Законот за државјанство пред Комисијата за одбрана и безбедност

Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, денеска е на дневен ред на седница на Комисијата за одбрана и безбедност.

Поднесител на овој предлог по скратена постапка е Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Коронавирус