сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 62
home Вести

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ во посета на Прилеп

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ во посета на Прилеп

ПОСЕТА НА ОПШТИНСКИОТ КОМИТЕТ НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ПРИЛЕП! МОЌЕН СОСТАНОК, ПОЛНА САЛА ЖЕНИ – ЛАВИЦИ! ПОБЕДАТА ЌЕ ТРГНЕ ОД ПРИЛЕП!
Утринава оддржавме моќен состанок со Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Востанички Прилеп. Салата на штабот беше мала, за да ги собере сите жени, наши лавици мотивирани за работа на терен. Победата на локалните избори ќе тргне од Прилеп! Благодарам Прилеп за моќниот состанок!

Коронавирус