петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Закажана владината седница, прес-конференција на Филипче во 14:30 часот

Закажана владината седница, прес-конференција на Филипче во 14:30 часот

Владата денеска во 14 часот ќе одржи седница.

За заклучоците од седницата ќе информираат со соопштение веднаш штом ќе биде завршена.

Според најавите од владата, во 14:30 часот е закажана прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче и на Дамјан Манчевски, министер за информатичко општетство и администрација.

Коронавирус