недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Заглавено тешко возило кај Стража, се вози по една лента

Заглавено тешко возило кај Стража, се вози по една лента

На патниот правец Гостивар-Кичево кај селото Сретково, пред планинскиот превој Стража, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Причина за тоа е заглавено тешко моторно возило.

Екипите на ЈП „Македонијапат“ работат на отстранување на возилото и нормализирање на сообраќајот.

 

Коронавирус