понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 50
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Загина син на пратеник во страшната несреќа кај Тетово

Загина син на пратеник во страшната несреќа кај Тетово

Во трагичната автобуска несреќа која се случи попладнево на патот од Скопје кон Тетово, загина и Ј. Т кој е син на пратеникот Б. Т од редовите на СДСМ. Во Институтот за судска медицина се идентификуваат лицата што починаа во страшната несреќа, објави НОВАТВ.