недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 75
home Вести

Зафировски: Да ја направиме Карпош здрава општина

Зафировски: Да ја направиме Карпош здрава општина

ВМРО-ДПМНЕ и општина Карпош се подготвени за голема победа, посочува кандидатот за градоначалник Оливер Зафировски.

-Карпошани, дали сте среќни? Дали сте задоволни со вашата општина? Доколку не сте, како што не сум ни јас, да направиме промени заедно. Да превземеме нешто заедно, да ја направиме Карпош здрава општина, порача тој.

Локални избори 2021