недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Заеви со Ципрас и неговата партнерка вечерале во Камник (ВИДЕО)

Заеви со Ципрас и неговата партнерка вечерале во Камник (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев и сопругата Зорица, заедно со грчкиот колега Алексис Ципрас и неговата партнерка Бети Базиана, за време на престојот во Скопје по завршувањето на набиената дневна агенда, заминале на вечера во винаријата Камник, објавија грчките медиуми.

Според нивните пишувања, Ципрас и Базиана останале во државава до полноќ односно се вратиле во Грција околу еден час по полноќ.

Коронавирус