петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

„Заеви отвораат нови бизниси, а граѓаните ќе плаќаат поскапа струја“

„Заеви отвораат нови бизниси, а граѓаните ќе плаќаат поскапа струја“

ВМРО-ДПМНЕ објави факти кои според нив го одбележаа денот:

  1. Заеви го окрупнуваат својот капитал и во ек на сиромаштија и општа депресија отвораат нови бизниси.
  1. ДКСК молчи во однос на дупката во финансиските извештаи на СДСМ.
  1. Граѓаните плаќаат поскапа струја заради неодговорноста на СДСМ, кои не се грижат за опремата во РЕК и бројните тендери за испумпување на пари.
  1. На дваесетина дена од почетокот на учебната година СДСМ уште нема стратегија како ќе се одвива наставата.