недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 30
home Вести

„Заев знае дека заминува во длабока опозиција, токму затоа и ги разреши сите кои можат да му бидат опоненти во СДСМ“

„Заев знае дека заминува во длабока опозиција, токму затоа и ги разреши сите кои можат да му бидат опоненти во СДСМ“

Зоран Заев e лично виновен за криминалот, корупцијата и сиромаштијата што и се случуваат на Република Македонија. Заев преку театар за наводна метла да ги манипулира граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев знае дека нема ништо остварено што вети на граѓаните и дека заминува во длабока опозиција. Токму затоа и ги разреши сите кои можат да му бидат опоненти во СДСМ, стои во партиската реакција и се додава:

„Разрешувањето од партиските функции не ги решава секојдневните проблемите на граѓаните. Граѓаните се незадоволни од власта, а не од луѓе кои вршат партиски функции во СДСМ. Под итно е потребна целосна одговорност. Потребна е колективна оставка на целата влада, на чело со Зоран Заев“.

Коронавирус