сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Заев: Железни опинци ќе облечам просечна плата од 500 евра ќе има

Заев: Железни опинци ќе облечам просечна плата од 500 евра ќе има

„12 земји го ратификуваа протоколот. На крајот на годината на декемврискиот замит ќе го добиеме полноправното членство во НАТО. Водиме политики со кои ќе ја зголемуваме просечната плата. Железни опинци ќе облечам просечна плата од 500 евра ќе има.“, изјави премиерот Зоран Заев вечерва од партиската трибина на СДСМ во Куманово.

Најнови вести

Коронавирус