вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Заев заборави кој беше министер: „Арбер, ако не се лажам“

Заев заборави кој беше министер: „Арбер, ако не се лажам“

Зборувајќи за промените во образованието, на денешната прес-конференција на која ги претстави приоритетите на Владата за 2021, премиерот Зоран Заев го заборави името на Арбер Адеми, којшто беше министер во неговата влада до пред само некој месец.

Коронавирус