четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Вести

Заев: За неколку дена ќе видиме дали може да разрешам функционери на ДУИ

Заев: За неколку дена ќе видиме дали може да разрешам функционери на ДУИ

Премиерот Зоран Заев денеска ја искоментира изјавата на Груби од ДУИ дека барањето за ветинг нема врска со најавената метла, па кажа дека на крај ќе се дознае вистината.

Прашан дали може да разреши функционери од ДУИ рече: – Да почекаме уште неколку дена па да видиме.

Вели кадровските промени сеуште не ги коментира.

Инаку, Заев вчера оствари средба со Али Ахмети во Владата, но конкретни имиња не беа посочени.

Најнови вести

Коронавирус