петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Заев за Боки 13, противкандидатот за лидерско место во СДСМ: Жалам што се одлучил за ваков чекор, не знам дали го ажурирал членството

Заев за Боки 13, противкандидатот за лидерско место во СДСМ: Жалам што се одлучил за ваков чекор, не знам дали го ажурирал членството

Премиерот Зоран Заев денеска ја искоментира објавата дека Бојан Јовановски познат како Боки-13 ќе се кандидира за претседател на СДСМ на претстојниот Конгрес кој треба да се одржи на 21 март.

-Прво треба да се направи ревиденција  за да биде член, потоа да има најмалку 5 години членство во СДСМ . Секако ова е една сатира, денеска е петок да не заборавиме дека е крај на работната недела, доаѓа викенд. Бојан Јовановски е таков каков што е го знаеме сите во државата. Жалам што наседнале луѓе на неговиот карактер, изјави Заев.

Тој вели дека жали што Боки 13 се одлучил за ваков чекор и дека не знае дали го ажурирал членството.

Коронавирус