петок, 16. септември 2022. Вести денес: 18
home Вести

Заев во посета на Прилеп пристигнал со хеликоптер

Заев во посета на Прилеп пристигнал со хеликоптер

Премиерот Зоран Заев во посета на општина Прилеп пристигнал со хеликоптер, објави на својата Фејсбук страница пратеникот Петар Ристески.

-Заев во Прилеп дојде со хеликоптер!!!

А,како поинаку???

1.Патот Градско- Прилеп го прекина и е сега небезбеден,поради тоа што фирмата Рубау си замина бидеј ќи Заев и Сугарески му барале провизија?

2.Да ги избегни ТУТУНАРИТЕ кои го чекаа да му се “заблагодарат” за најкатастрофалниот откуп на тутун во последниве 30г.Тутунот земен за беспари.Тутунарите излажани и ограбени.

800 -1.000тони тутун остана неоткупен.Прв пат после 30ина години.

3.Вработените во општинската фирма ЈПЗ за ПУП кои го чекаат “пресреќни”, зеле вчера 5.000 денари февруарска плата,за мартовската ќе почекале!

4.Вработените од Еурокомоозит кои “само што не почнале” со работа, излажани со неисплатени придонеси за кои се гласаше и закон во собрание!

И на крај, семејствата на 200 починати прилепчани и 4.027 заболени кои молат за лекарска помош, пиштат од мака и непружена лекарска помош, се молат за помош по фирми неможеј ќи да ги платат прескапите цени од 2 300€ за еден ден во приватните болници, за своите животи.
A вакцини нема!

ЗАЕВ МРШ ОД ПРИЛЕП, пишува во својата објава Ристески.

Најнови вести

Коронавирус