понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 155
home Вести

Заев ветуваше хеликоптери за прва помош, но тој си лета со хеликоптерот на трошок на граѓаните

Заев ветуваше хеликоптери за прва помош, но тој си лета со хеликоптерот на трошок на граѓаните

Премиерот Зоран Заев ветуваше хеликоптери за прва помош, но намето за помош на граѓаните, тој си лета со хеликоптерот на нивен трошок.

-Лажгото од влада пред година ипол ги манипулираше граѓаните дека ќе имаат два хеликоптери за медицинска прва помош. За жал денес граѓаните имаат само здравствена несигурност, возат со часови до соседните држави за имунизација и секојдневно се борат за живот. Во меѓувреме Лажгото си лета со хеликоптерот на нивен трошок, напиша Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус