сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Заев: Важно е да направиме попис, ич не ми е гајле колку се

Заев: Важно е да направиме попис, ич не ми е гајле колку се

Главен таргет е на 1 септември децата да ги пуштиме со физичко присуство на настава. Многу важно е во септември да направиме попис, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Дебар.

– Тое е попис на граѓаните и ич не ми е гајле колку се Македонци, Албанци, Турци, Власи, Роми, тоа е мојот народ, еднакви граѓани за сите – порача Заев.

Најнови вести

Qatar 2022