среда, 2. декември 2020. Вести денес: 7
home Вести

Заев удира клуч на шампионот „Вардар“

Заев удира клуч на шампионот „Вардар“

Факти на денот:
1.Судијката Мери Дика, кума на Боки 13, призна дека перела пари, Рускоска и Јовевски не реагираат.
2.Заев дал лиценца за плантажа за марихуана на градоначалникот шверцер на марихуана Боро Малборо.
3.Освен ВМРО-ДПМНЕ и експертите со став дека Законот за јавно обвинителство на СДСМ штити криминал.
4.Министерката Дескоска ја проширила програмата за правосуден испит со предметот кој го предава нејзиниот сопруг.
5.Дали Заев и Чауш фалсификувале лични карти за фалсификување на изборите.
6.Докажан наместениот оглас за вработување. ВМРО-ДПМНЕ однапред ги објави имињата кои општината Ѓорче Петров и Александар Наумовски ги вработи.
7.Заев удира клуч на шампионот „Вардар“.

Интегрално соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

Коронавирус