сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Заев со видеа на ФБ ги убедува граѓаните во „новата нормалност“: Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин!

Заев со видеа на ФБ ги убедува граѓаните во „новата нормалност“: Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин!

„Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени“, објави денеска на Фејсбук лидерот на СДСМ, Зоран Заев, убдеувајќи ги граѓаните дека короната енешто најнормално и дел од нововергланата „Нова реалност“ на СДСм.

„На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет за да создадат услови за новата нормалност, со полн капацитет да го заштитиме здравјето на граѓаните и да ја рестартираме македонската економија“, наведува Заев во објавата, проследена со видео обраќање.

Парламентарни избори 2020