понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 40
home Вести

Герила на ВМРО-ДПМНЕ- Заев: Со Сашо сум договорен, Мијалков: Го сменив стилот!

Герила на ВМРО-ДПМНЕ- Заев: Со Сашо сум договорен, Мијалков: Го сменив стилот!

Откако од синоќа Сашо Мијалков не е достапен за органите на прогонот, односно се наоѓа во бегство, граѓаните имаат многу пораки да испратат.

Му се обраќаат и на премиерот Зоран Заев, па така во близина на партиското седиште на СДСМ, денес на транспарент му напишаа:

Заев: Со Сашо сум договорен, Мијалков: Го сменив стилот!

Најнови вести

Коронавирус