сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 62
home Вести

Заев со обраќање во 12 часот

Заев со обраќање во 12 часот

Премиерот Зоран Заев денеска точно напладне во 12 часот ќе одржи прес-конференција.

Иако, темата за прес-конференцијата не е соопштена од страна на ПР службата во Владата, јавноста очекува тој да даде одговор по скандалот со украинските комичари кои споделија видео во кое откриваат телефонски разговор со премиерот, а во кое тој договара мито од 100 илјади евра.

Најнови вести

Коронавирус