сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 19
home Вести

Заев: Скопје се издигна од пепелта и стана симбол на несебичната поддршка и на заедништвото

Заев: Скопје се издигна од пепелта и стана симбол на несебичната поддршка и на заедништвото

26 јули 1963 година е денот чија зора наместо будење, нов ден и нова надеж за Скопје и скопјани донесе траор, плач, неверување и 1.070 погинати сограѓани.

57 години после катастрофалниот земјотрес, споменот за настраданите живее, онолку силно колку и споменот за солидарноста со која светот му подаде рака на Скопје.

Вечна им слава на жртвите на овој тажен ден.

Скопје се издигна од пепелта и стана симбол на несебичната поддршка и на заедништвото.

Да бидеме горди на ова наше Скопје, нека ни биде водилка и потсетник да продолжиме да градиме заедништво и солидарност!

Фејсбук статус на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Најнови вести